Hayır, sınavlara katılmak için bir yaş sınırlaması yoktur.

Sınav ücretleri İngiltere’deki merkezden belirlendiği için herhangi bir indirim söz konusu değildir.

Sınava geç kalındığı zaman hakkınızı kaybedersiniz bu nedenle ilan edilen sınav saatinizden 1 saat önce sınav merkezinde olmanızı tavsiye ederiz.

Evet. Öğretmenlerinizin yardımıyla belirleyeceğiniz herhangi bir seviyeden sınava girebilirsiniz.

Hayır. Böyle bir zorunluluğunuz yok. Sınavlara istediğiniz kadar ara verebilirsiniz.

Adayların sınavlara her aşamadan veya belirli bir sırayla girmeleri zorunlu değildir. Ancak, 6, 7 veya 8. aşama Uygulamalı Sınavlarına girebilmek için, Teori ya da Uygulamalı Müzisyenlik (Practical Musicianship) sınavının 5. aşamasını başarıyla geçmiş ve sertifikasını almış olma şartı aranır. Teori sınavıda yılda iki kez Mart ve Kasım aylarında yapılmaktadır.

Sınav listelerinin ve programının belirlenmesi için ücretlerin belirlenen tarihten önce yatırılması gerekmektedir. Aksi taktirde öğrenci sınava girme hakkını kaybeder.

Sınav salonunda komisyonla birlikte My Music Sanat Merkezi’nin görevlendirdiği bir çevirmen bulunacağı için böyle bir sorun yaşanmayacaktır.

Seslendirilecek eserler her seviyenin kitabında ayrı ayrı belirlenmiştir. Bazı eserler zorunlu iken bazılarını bir kaç eser arasından öğretmeninizle birlikte seçebilirsiniz. Fakat kitapların dışında başka bir eser seslendirmeniz mümkün değildir.

Piyano dışında sınava girecek öğrenciler enstrümanlarını getirmek zorundadır.

ABRSM uluslararası akreditasyona sahiptir. Yani aldığınız sertifika/diploma bütün dünyada geçerlidir.

Sizleri Ücretsiz Tanışma Derslerimiz için

Sanat Merkezimize Bekliyoruz ...

 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?