Konservatuvar, Bando okulu, Müzik Eğitim Fakülteleri ile Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu - Ankara

HAZIRLIK DERSLERİ

     Devlet Konservatuvarları lisans ve yarı zamanlı müzik programlarına, Eğitim Fakültesi müzik öğretmenliği bölümlerine, Güzel Sanatlar Liseleri ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu bülümü vb. tüm yetenek sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyiz.


     Konservatuara hazırlık dersi; konusunda uzman hocalarımızla, bire bir yapılmaktadır. Ders günü ve saatlerini, hocalarımızla öğrenciler, karşılıklı olarak belirleyebilmektedir.


      Konservatuara hazırlık dersleri kişiye özel olarak uygulanır.


      My Music Sanat Merkezi olarak her yaş grubu için özel hazırlanan programlar ile akademik bir eğitim vermektedir. Konservatuara hazırlık kursu almak isteyen öğrenci adayları kurs ücretlerini internet sitemizden görebilir, soruları için bizimle irtibata geçebilirler. Haftanın her günü, çalışma  saatlerimiz 09:00 ile 22:00 arasındadır. Konservatuvar mezunu bay ve bayanlardan oluşan uzman eğitmen kadromuz ile kalitemizden ödün vermeden, çocuklara, yetişkinlere kısacası bütün sanat severlere hizmet sunma amacındayız.“Sen de yapabilirsin”diyor ve bizimle çalışmanın avantajlarını şöyle sıralıyoruz:


Dersliklerin standartların üstünde konforlu ve ihtiyaçların tümünü karşılar nitelikte olması.
Ders saatlerinin imkanlar dahilinde; öğrencilerin tercihlerine göre belirlenebilmesi.
Bireysel olarak ders verenlere kıyasla, öğretmenlerimizin konservatuar mezunu alanında uzman ve tecrübeli kişilerden olması.
Kursumuzda çalışma amaçlı enstrüman bulunması.
Ücretlerin genel piyasa ortalamasının altında olması.

       DERS İÇERİĞİ

Müzikal duyma becerisini geliştirmeye yönelik çalışmalar
Aralık bilgisi ve duyulan sesleri doğru şekilde tekrarlayabilme
(Tek ses, çift ses, üç ses, dört ses duyum egzersizleri)
Ezgisel Bellek (Melodik Hafıza)
Ritimsel İşitme (Ritmik Hafıza)
Deşifre (Majör ve minör tonlardaki solfej parçalarını temel vuruş ve nota değerleri bilgisiyle;melodik okuma çalışmaları)
-Dikte (Piyanoda çalınan 2/4, 3/4 ve 4/4 lük temel vuruşlu parçaların nota ve eş değerlikleriyle) yazılabilmesi

       ÇALIŞMA BİÇİMİ

Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Hazırlık derslerimiz her yaş grubunun özelliklerine göre seçilmiş kaynaklardan öğretilir. Derslerimiz özel ders şeklinde birebir işlenir.

HAZIRLIK KURSU İLE KAZANAN ÖĞRENCİLER

On yıl boyunca yoğun bir çaba, gayret ve özveri ile vermiş olduğumuz Konservatuvara Hazırlık eğitimini 57 kişinin başarısı ile taçlandırdık. Öğrencilerimizin bu başarıları konusunda emeği olan değerli eğitmenlerimizin de desteği ile yoğun çalışma tempomuza kaldığımız yerden devam etmekteyiz.

10 yılda 57 başarılı öğrenci

25 kişi Özel Üniversite 

Tam Burslu ve %50 Burslu (Bilkent Üniversitesi,Bahçeşehir Üniversitesi - Haliç Üniversitesi-Beykent Üniversitesi-İstanbul Aydın Üniversitesi-Yeditepe Üniversitesi-Kadir Has Üniversitesi-Yeni Yüzyıl Üniversitesi-Okan Üniversitesi)

32 Kişi Devlet Üniversitesi (Müzik Üniversitesi,Gazi Üniversitesi,Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-Kocaeli Üniversitesi- Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ,Bando Meslek Yüksek Okulu ,Güzel Sanatlar Lisesi)

1 Haftalık (1 saat) 250,00 TL

Konservatuvara hazırlık kursunda neler öğreneceğim?

Konservatuvarlara ve eğitim fakültelerinin müzik öğretmenliği bölümlerine hazırlık kursu eğitimi sürecinde; müziksel işitme ve nota okuma bilginiz geliştirilmektedir. Ses yüksekliklerine göre notaların okunması ve melodik hafızanın geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Eserin deşifresinin yapılması, öğrencinin ilgili olduğu alana yönelik enstrüman çalışmaları, parça seçimi, ritim duygusuna uygun çalışmaların yapılması, eğitim süreçlerin de öğrencilere verilmekte olan dersler kapsamındadır.

Konservatuvara hazırlık kursunda enstrüman eğitimi alacak mıyım?

Konservatuvarlara ve eğitim fakültelerinin müzik öğretmenliği bölümlerine hazırlık kursu genellikle adayların ilgili olduğu alanlara yönelik olarak verilen eğitimleri kapsamaktadır. Bu bakımdan sınavda tercih edeceğiniz müzik aletiyle ilgili parça seçimine, parçalara hazırlanma süreçlerine ve enstrüman detaylarına da yer verilmektedir. Kurs, sınavı kazanabilmeniz için gerekli olan tüm bilgileri size sunacaktır. Dolayısıyla sürece enstrümanınızla birlikte çalacağınız parçalar da dahil edilmektedir.

Konservatuvara hazırlık kursunun sağladığı imkanlar nelerdir?

Konservatuvarlara ve eğitim fakültelerinin müzik öğretmenliği bölümlerine hazırlık kursunun amacı, Devlet Konservatuvarları, üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri, Güzel Sanatlar Liseleri, Askeri Bando Okulları, Müzik Öğretmenliği Bölümü, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümü gibi müziksel kabiliyet gerektiren alanlarda öğrencilerin başarılı olabilmelerini sağlamaktır.

Konservatuvar sınavlarında başarılı olabilmek için ne kadar süre kursa gitmeliyim?

Sınavlarda kapsamlı teknik çalışmalar ve uygulamalı alıştırmalardan sorumlu olacağınız için gitmeniz gereken minimum kurs süresi 3 ay olarak kabul edilmiştir Konservatuvarlara ve eğitim fakültelerinin müzik öğretmenliği sınavlarına ne kadar erken hazırlanırsanız kazanma ihtimaliniz de o kadar artacaktır. Bu nedenle eğitmenler kurs süresini hızlandırmak yerine dersleri en iyi şekilde algılayabilmenize olanak tanıyan çalışma metotlarını tercih etmektedir.

Konservatuvara hazırlık kursuna katılmanın belirli bir yaş sınırı var mı?

Genellikle liselerden mezun olan öğrencilerin tercih ettiği hazırlık kurslarının belirli bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Orta öğretimi tamamlayan öğrenciler de bu kursa katılabilmekte, Güzel Sanatlar Lisesi’nin ilgili alanlarına yönelebilmektedir. Öğrencinin kişisel gayret ve çalışma prensipleriyle de doğru orantılı olan süreç, bireysel yatkınlıklara göre de değişebilmektedir.

Konservatuvara hazırlık kursunu tamamladığımda kesin olarak başarılı olabilir miyim?

Hazırlık kursu sizi sınavlarda başarılı olabilmeniz için gerekli seviyeye ulaştırmaktadır ancak bu sürecin ardından yeteneklerini sergileyebilmeniz için kendinizi geliştirmeniz de gerekmektedir. Özellikle eğitmenlerimizin hazırladığı ev içi çalışma programları ile hem kişisel gelişiminize katkı sağlayabilir hem de başarılı olma şansınızı yükseltebilirsiniz. Kursa düzenli olarak katılım gerçekleştirmek de bu başarıyı mümkün kılan bir etmen olarak bilinmektedir.

Açıklama Fiyat
1 Haftalık (1 saat) 250,00 TL

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Müzik Eğitimlerimiz

Ücretsiz Tanışma Derslerimiz için Sanat Merkezimize Bekleriz ...

Gitar, keman, piyano ve diğer eğitimlerimiz hakkında bilgi alın.