Elektro Gitar Kursu

        Kurumumuzda  verilen Elektro gitar eğitiminin amacı, rock, hard rock, metal, blues, yabancı pop, türk pop, türk rock müzik türlerini içeren geniş bir repertuar çalışılması yaparak gitar çalmayı  öğrenmek, geliştirebilmek ve  çalgıyı etkin kullanabilme basamaklarını gerçekleştirecek şekilde yürütebilmektir. İşte bu nedenle eğitim programımızda klasik müzik eğitimi ile birlikte, farklı müzik türlerine de yer verilmiştir.

      Bu eğitim süreci içerisinde amacımız; Elektro gitar eğitimine yönelik bilgi, beceri ve tekniklerin öğrenilmesi ve uygulanması, öğrencilerin müziği dinleme, anlama, yorumlama ve müzik bilgisi oluşturma gibi davranışları geliştirmesidir.

    Sürecin doğru, verimli gerçekleşmesi, öğrencinin çalgı çalmayı geliştirebilmesi ve çalgısında düzenli bir şekilde ilerlemesi, iyi hazırlanmış bir eğitim-öğretim programına bağlıdır.

      Müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenen Elektro gitar dersi, müzikal ifadeyi geliştirerek müziği kendine meslek yada hobi edinmek isteyen yetenekli öğrencilere profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.

Elektro gitar derslerinde rock, hard rock, metal, blues, yabancı pop, türk pop, türk rock müzik türlerini içeren geniş bir repertuar çalışılmaktadır. Bu repertuarların yanı sıra hammer-on, pull-off, slayt, bend, vibrato,alternate picking, tapping tekniği, ekonomy picking, sweep picking, trill, penayla tapping, sweep-tap, çığlık, feedback gibi bir çok teknik uygulanmaktadır. Bu tekniklere paralel olarak temel müzik bilgileri alıştırmalar ve çeşitli gamlar da derslerde işlenmektedir.

Kurs süresi kişinin yeteneğine ve çalışmalarına göre farklılıklar gösterse de ortalama öğrenme süresi 8 aydır. 8 ayını tamamlayıp 1. kuru bitiren her öğrenciye kurum müdürü tarafından imzalı belge verilmektedir. Ayrıca 1 yıldan daha fazla derslere devam eden öğrenciler, orkestra çalışmalarına katılıp öğrenci konserlerine çıkabilirler.

Elektro gitar dersleri birebir özel ders olarak yapılmaktadır.

Elektro gitar dersleri, 6 yaş ve üzeri her yaş için uygundur.

Ders saatleri çok esnek olup öğrencinin boş olduğu herhangi bir saat kendisine rezerve edilmektedir. Dersler, haftada bir gün, bir saat, özel ders olarak yapılmaktadır.

Elektro gitar derslerinde gelemediğiniz günler, ilgili öğretmen ile yapılacak koordine sonucuna göre başka bir günde telafi edilmektedir.

İlk Yorumu Siz Gönderin!

Yorum gönderin

Eğitimlerimiz

Sizleri Ücretsiz Tanışma Derslerimiz için

Sanat Merkezimize Bekliyoruz ...

 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?